user_mobilelogo

Skialpové viazanie Hagan BOOST 12

ENGINEERED BY

 

Prevratný model talianskej skialpovej technológie ATK® FRONT 12 teraz vo verzii Hagan BOOST 12 - kvalita, sila a spoľahlivosť pre všetkých freetourerov. Unikátny systém prednej brzdy robí toto viazanie Hagan BOOST 12 univerzálnym pre široké spektrum freetourerov či skitourerov. Päta viazania preberá kľúčové vlastnosti z viazania Hagan CORE 12 PRO, pričom vypínacia sila je nastaviteľná v rozmedzí 5 až 12 DINov. Cam Release System® prináša bezpečné vypnutie viazania v nebezpečných situáciách a zároveň bezprostrednú stabilitu pri náročných freeridových zjazdoch. ERS System® zabezpečuje až 12 mm elasticitu päty pri prehnutí lyže v oblúku. Celkový komfort uzatvára až 5 stupňová magnetická voľba sklonu šlapania určená do každého sklonu terénu. Špica viazania prichádza s novou inovatívnou automatickou brzdou. Celý systém brzdy je uzatvorený a chránený pred snehom a jeho namŕzaním.

Nová automatická predná brzda viazania je poslednou inováciou v systéme prednej brzdy. V porovnaní so staršou verziou odpadá nutnosť zaaretovania brzdy samostatnou pákou na špici viazania. Čo viac, nová brzda prináša absolutnú bezpečnosť tak ako pri výšlape tak aj pri jazde dole. V okamihu keď je z viazania uvoľnená lyžiarka, brzda sa automaticky aktivuje a tak efektívne zabrzdí lyžu v prípade pádu, lavíne či pri nastupovaní to viazania pri zapínaní lyží. S brzdou sa teda viac uz nikdy nemanipuluje a jediná nutnosť je zaaretovanie a zdvihnutie prednej páčky na špici pri šlapaní. Tento inovatívny systém spája eleganciu s komfortnou obsluhou a maximálnou spoľahlivosťou pri adrenalínovej jazde na strmých svahoch.

Plne nastaviteľný freeridový spacer je k dispozícii ako príslušenstvo a definitívne uzatvára medzeru medzi kategóriami Free Touring a Free Ride.

 

Bezpečné a pohodlné

  • Nová automatická predná brzda
  • Easy Entry System® a Snow Pack Proof System® (zamedzí nalepovaniu snehu)
  • Nastavitelná horizontálna aj vertikálna vypínacia sila päty
  • Cam Release System® a Elastic Responce System®
  • Vstavané uchytenie mačiek
  • 5 stupňová magnetická voľba sklonu šlapania
 

Silné, bezpečné, pritom ľahké pri výstupoch

Správna kombinácia ľahkých materiálov a kvalitnej hliníkovej zliatiny poskytuje vynikajúcu pevnosť pri nízkej hmotnosti viazania.

 

Technické parametre

Vypínacia sila:
5 - 12 DIN
 
Hmotnosť:
360 g (pol pár)
 
Materiál:
Alu Alloys, Stainless Steel, POM
 
Dĺžkové nastavenie:
25 mm
 
Brzda:
86 / 91 / 97 / 102 / 108 / 120 mm